Jak dobrać psa do człowieka?

To, iż psiak jest najmilszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Tenże futrzasty kompan, jest lojalny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i dodatkowo realia, w których mieszka. Dla niego liczy się tylko dobre spojrzenie i dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Kiedy psiak dojrzewa…


Ludzie, którzy planują zakup bądź adopcję pieska, bardzo często nawet nie zastanawiają się nad doborem tej prawdziwej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także stylowi życia. Obraz psiaka i jego rozkoszny pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przyjemny szczeniak bardzo szybko dorasta i właściciel nawet nie przyuważy, w jaki sposób przekształca się w dużego psa, którego wygląd niestety nie zawsze odpowiada wymaganiom właściciela. Dzieje się tak, kiedy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego przepięknych oczek i także wesołego pyszczka.


Żywy psiak oraz leniwy człowiek


Określając się na posiadanie psa, należy dobrze zaznajomić się z jego rasą, aby wspólnie z nim tworzyć spójny i szczęśliwy związek. Psiaki wymagające mnóstwo ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się radosne, posadzone w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć wiedzę, że to niezwykle aktywne zwierzaki, które pragną dalekich spacerów i także licznych gier ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w jakim żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze zdefiniować swoje wymagania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, idealnie sprawdzą się tutaj psy miniaturowe, które bezproblemowo pomieszczą się w dowolnym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wakacji.

Tymczasem małe pieski mimo swojego pięknego wyglądu, nie dostarczą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wzbudzą niepewność oraz obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeżeli w domu zamieszkują malutkie dzieci, których zachowanie często bywa nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bowiem niewłaściwie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość oraz wagę.

Piesek zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela przedstawiania adekwatnych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym i umiejętnego prowadzenia psa, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zapoznać się ich odmianami, żeby trafnie dobrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, wymaganiami oraz trybem życia człowieka, gdyż właśnie wtedy relacja z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

legowiska dla psów hurtownia