Jaki będzie słuszny żwirek do kociej kuwety?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotów to wówczas bezsprzeczne oprzyrządowanie kuwety. Istnieją odmienne modele żwirków dla kota. Którykolwiek z nich nadaje się również do kuwety otwartej, jak również osłoniętej. Żwirek dla kota ma taki defekt, że niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozpraszaniu nieopodal kuwety oraz rozprzestrzenianiu po pomieszczeniu przez kotka.
zamów koniecznie żwirek silikonowy tutaj

Który żwirek dla kotka?

Nietrudno jest do kuwety wsypać po prostu normalny piach. Ale na rynku są widoczne rozmaite żwirki dla kota, o wiele bezpieczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają standardowy piach. Są dobre dla pupilów, które niejednokrotnie idą na zewnątrz i dodatkowo lubią gmerać w ziemi. Takie koty muszą posiadać w kuwecie coś znanego.

Natomiast taki żwirek dla kotów ogromnie szybko zaczyna odstraszająco pachnieć, bowiem nie ma możliwości oddzielenia żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy formę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po mieszkaniu.

Niemniej tenże większy i dodatkowo cięższy jest mniej korzystny. Kiedy kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się kuleczka, jaką można prędko usunąć z kuwety bez potrzeby zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe czy aromatyczne. Dobór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, odpowiednie żwirki dla kota bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odpady na bieżąco, i cały żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kotka jest szalenie niezawodny.

Jak go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym lokum, żeby woda z moczu lekko odparowała. Niezwykle poszukiwane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy także drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek doskonale niweluje aromaty i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą stanowi więc to, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba sprzątać po każdorazowym oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specyficzne pochłaniacze aromatu i neutralizatory, które wolno dołączać w ścisłej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż mają nadto zalety oczyszczające.