Krople przeciwko insektom dla psa – działanie, jak stosować, ulotka

Czasami nasz ze spaceru wraca z nieproszonymi gośćmi na sierści. Właściciele psów zwykle do perfekcji mają opanowane wyciąganie kleszczy czy przeczesywanie psiego futra w poszukiwaniu insektów, ale niestety czasami zdarza się, że pies został zaatakowany przez większą ilość insektów lub też coś przeoczyliśmy. W takiej sytuacji ryzyko choroby jest dość spore i warto zadbać o to, by psu nic złego się nie stało. Na ratunek przychodzą krople przeciw insektom dla psa, które są specjalnym środkiem na takie właśnie sytuacje. Sięgając po takie produkty musimy mieć na uwadze, że jest to rozwiązanie często stosowane przez weterynarzy. Na pewno warto dobrze zapoznać się z informacjami od producenta, zwłaszcza z ulotką. Wszystko po to, by naszemu pupilowi w czasie takiej terapii kroplami nie stało się nic złego.

Czym są krople przeciwko insektom i jak działają?

To specjalistyczny środek stosowany przez weterynarzy do pozbycia się kleszczy, pcheł i wszy z ciała naszego zwierzaka. Znajduje on szczególne zastosowanie w przypadku, gdy problem jest rozległy, a infekcje poważne. Jest to również dobry wybór w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeszukać całego futra w poszukiwaniu kleszczy, a pojawiła się ich pewna ilość. Środek ten zaaplikowany w jednym miejscu w przeciągu 24-48 godzin od podania zabije wszystkie pchły, kleszcze i wszy na ciele zwierzaka. W przypadku niektórych kleszczy czas ten może się wydłużyć do około tygodnia. Podanie zwykle odbywa się za pomocą pipety. Co ważne, nie należy jej wyciągać z opakowania zwykle wcześniej przed zaaplikowaniem. Środek ten jest również niesamowicie dobry w walce z pchłami i wszami. W ich wypadku działanie bywa, że jest niemalże natychmiastowe. Substancje aktywne nie pozwolą również pchłom zasiedlać się w psiej sierści przez kolejne 5 tygodni. Krople przeciw insektom są również doskonałe w walce z roztoczami.

krople przeciw insektom dla psa

Jak dobrać krople przeciw insektom dla psa?

Podstawową informacją jakiej będziemy potrzebowali jest masa naszego pupila. To właśnie od wagi zależy ilość dawkowanej substancji aktywnej. Produkt zwykle nie jest podzielony na rasy czy też typy infekcji. Zwykle waga naszego zwierzaka będzie jedyną informacją, którą powinniśmy się kierować, by nie przedawkować substancji czynnej. Podanie dawki preparatu wykonajmy bezpiecznie, w sposób zgodny z informacjami dołączonymi do opakowania. Podanie zwykle odbywa się za pomocą specjalnej, jednorazowej pipety, którą następnie nakrapiamy skórę psa w odpowiednim miejscu (zwykle pomiędzy łopatkami). Nie traktujmy tego środka jako zapobiegawczego, a jedynie jako sposób na leczenie poważniejszych problemów u psa.

Z uwagi na zawarte substancje aktywne w takich kroplach zwykle nie możemy ich kupić w systemie wysyłkowym i konieczne będzie skorzystanie ze stacjonarnego sklepu. Niektóre sklepy proponują swój własny transport lub dostępność na miejscu. Obserwujmy ciało i sierść naszego psa i reagujmy możliwie szybko na problemy takie jak złapane kleszcze, znalezione wszy czy pchły. Środek uznawany jest za bezpieczny, ale nie należy stosować go w przypadku zwierzaków poniżej 8 tygodnia życia.