Który drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym zachowaniem twojego pupila. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed śladami pazurów, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są projektowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak więc podjąć decyzję odnośnie drapaka i zadowolić nawet mocno wybrednego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK ZDECYDOWAĆ SIĘ NA NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pokoju. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze słupka przymocowanego do stabilnego podłoża. Trochę bardziej wyszukaną wersją jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy mamy jednego kota w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasi pupile lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego rodzaju sprawdzają się w miejscach, w których mamy nieco więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Stworzone, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzęcia lub więcej niż jednego kota, powinno się zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do podłoża. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, obszyta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

transporter dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html