Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wspaniałą szansą, aby dać czas waszemu czworonogowi. Podróż wraz z ulubionym psem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, odpocząć, w tym samym czasie dając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie psy mogą być na nie narażone. Psy, lubiące dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze wyróżniają się długą skutecznością ,a także niską ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów wielu gabarytów, więc łatwo dostaniemy rozmiar dopasowaną do szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi albo lekami na kleszcze. Syntetyczne odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu na kleszcze musi być dopasowana do masy psa, trzeba zatem sprawdzić przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciw kleszczom i na pchły, przez co zapewniają ogólną ochronę pupila. Obroża Foresto chroni skutecznie aż 8 miesięcy, co więcej działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki chętnie spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują szczególnej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia psa przez pasożyta, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające pływanie potrzebna jest specjalna ochrona, przykładowo w formie kropli mających środek na kleszcze albo specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby zabezpieczyć psa podczas letniej wycieczki należy sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla psa.

sucha karma dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Karmy-dla-psow_Suche-karmy-29930.html