Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety wymieniają się tym, albowiem dla przykładu kociej toalety zadaszonej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie akceptować je, choć większość akceptuje, aczkolwiek widnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Natomiast w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Powinno się zapamiętać o odpowiednim wymiarze. Określone z nich są uzbrojone w ramkę, by bezproblemowo podtrzymywać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaplanowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który usuwa nieczystości do pojemnika, czy do kanału. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w dół. Ten właśnie typ kuwety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które na okrągło sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, że może pociągać za sobą uciążliwość przy wejściu. Gdy tylko kotek już ukończy 12 tydzień życia, można zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, po to, ażeby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek lubi kopać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek zostało u góry napisane – powinno się uważać, iż poszczególne kotki mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, iż kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można ustawić w środek kuwetę, gdy tylko nadejdzie pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Warto co więcej pozyskać dodatki, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Zwirki-32976.html żwirek dla kota