Szelki dla psiaka – najaktualniejsze wskazówki

Sportowe szelki dla psa

Z psem potrafimy ćwiczyć wielorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie potrzebuje to zatem być od razu zawodowy wysiłek, biegać albo jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego wskazane będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska mają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, również krajowy producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla pieska stworzone są tak, żeby zagwarantować psiakowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej wyczerpujących sportów wolno używać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, lecz właściwie jest wykorzystywać wyjątkowe szelki dedykowane do biegania z pieskiem lub przejażdżki na rowerze.
tutaj zamówisz legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer tworzy prócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są to szelki wyśmienicie przystosowane do budowy czworonoga, gwarantują ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie przesuwają się w czasie biegu i także nie przynoszą zadrapań. Szelki dla pieska Line mogą być wykorzystywane również na co dzień, szczególnie do wyczerpujących spacerów. Są więc to szelki nadające się doskonale do dogtrekkingu.
Kolejne sportowe szelki dla psa to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Jest to skrzyżowanie klasycznych szelek modelu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa także znakomicie sprawdzają się w dogtrekkingu, natomiast można trenować w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można wyjątkowo dobrze dostosować do kształtów czworonoga, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozkładają proporcjonalnie siłę, z którą pies szarpie, umożliwiając mu na komfortową i efektywną pracę tudzież swobodę ruchów. Szelki dla psa Speed są funkcjonalne i także łagodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, przydaje się do mocowania psa na spacer, inne do przypinania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze albo dalekiej podróży.

Firma Sali robi także specyficzne szelki dla pieska „norweskie”, które także sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z czworonogiem. Poświęcone są dla psiaków, które zbyt intensywnie nie ciągną i dodatkowo wspaniale postępują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla pieska sportowe to także Front Range marki RUFFWEAR. Są to dodatkowo wszechstronne szelki, można montować je czworonogowi na ciągłe spacery, a też wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z czworonogiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i także lekkie, ich właściwością jest zarówno natychmiastowe i dodatkowo proste zakładanie i ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli chcemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy wybrać dla niego idealne, wygodne i dodatkowo dobrane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.