W których sklepach zoologicznych nabywać zabawki dla kotów?

Drapak dla kota – dlaczego jest niezbędny?

Pewnie każdy choć raz zauważył kota, który wysuniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu najczęściej ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Mówimy wtedy często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna z codziennych rzeczy, jaką musi robić każdy duży pupil. I nie chodzi tutaj bynajmniej o ostrzenie pazurów, gdyż pazury każdy kotek ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kot oznacza swoje terytorium. Pozostawia także ślady szponów na przedmiotach, również w celu zakomunikowania, iż to jego teren. Gdy kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest to dla nas alarm, iż coś go trapi Drapak dla kota ustawiony w domu pozwoli ustrzec przed uszkodzeniem nasze pufy.
zakup zabawkę dla kota https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka dostarczają naszym kotom komfort, są bardzo konieczne szczególnie kotom mieszkającym trwale w lokum.

Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Kot rozciąga mięśnie, zaś na szczególnie poszerzonych drapakach ma sposobność do nadzwyczaj trudnych rozrywek. Korzystnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, żeby uchronić przed podrapaniem stołki czy sofę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zwykle koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie często przebywają gospodarze, zatem ofiarą może paść leżanka w salonie. Kotki kochają również znaczyć znane otoczenie obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakieś inne zwierzę, na przykład nietypowego pupila.

Prawidłowo jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najładniejsze, postawione w fatalnym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kota wybrać?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest odporny na zniszczenia a może służyć pupilowi jak praktyczne pole do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są również drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, ustawionego na podkładce prosto albo ukosem, otulonego dzianiną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są ogromnie rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na posadzce czy być umocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt także dla hodowli, a ponadto drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest szalenie bogata, mają one najprzeróżniejsze rozmiary, posiadają różnorodne funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym gustem i upodobaniami kota. Jeśli pupil lubi dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest ruchliwy i lubi skakać, chyba uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.